Skip to main content
 
 

Zabieg tradycyjny a zabieg laserowy

 
 
 
 
 

Omawiając zabieg usunięcia zaćmy, okulista będzie rozważał dwie opcje leczenia: zabieg metodą tradycyjną i laserową.

Usuwanie zaćmy metodą tradycyjną

Usuwanie zaćmy metodą tradycyjną to bardzo powszechnie wykonywany zabieg. Nie ma się czego bać. Chirurg wykona małe nacięcie z boku rogówki. Następnie wprowadzi do środka instrument, którym podzieli soczewkę na małe części. Fragmenty soczewki z zaćmą zostaną usunięte z oka, a chirurg umieści w nim soczewkę wewnątrzgałkową.

Usuwanie zaćmy metodą laserową

Razem z lekarzem możecie zdecydować, że w przypadku Twojej zaćmy najlepszym rozwiązaniem będzie operacja z użyciem lasera. Podczas zabiegu laserowego chirurg korzysta z lasera przy wykonywaniu niewielkiego nacięcia w oku oraz przy zmiękczaniu i fragmentacji soczewki z zaćmą. Następnie fragmenty soczewki są usuwane, a na jej miejsce zostaje wszczepiona soczewka wewnątrzgałkowa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ZABIEGU USUNIĘCIA ZAĆMY

 

section02_00-1.jpg

Grafika przedstawiająca oko, ilustrująca wymianę naturalnej soczewki na sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową podczas zabiegu usunięcia zaćmy
Kobieta leżąca na kanapie i czytająca książkę

Dobranie soczewki do stylu życia

Istnieje szereg różnych soczewek przeznaczonych dla osób mających różne style życia i różne choroby oczu. Każdą z nich zaprojektowano tak, by wspierała wyraźne i ostre widzenie przez długi czas.

Dowiedz się więcej

1 Cataract. University of Michigan Kellogg Eye Center. REF2014MLT0034.